Συγκέντρωση αναγκαίων ειδών για το Χαμόγελο του Παιδιού

on . Posted in All news

Σε συνεργασία με  «Το Χαμόγελο του Παιδιού» και το Σύλλογο Δασκάλων «Θεόφιλος Καΐρης», επιθυμούμε  να συγκεντρώσουμε τρόφιμα για  τις ανάγκες τόσο των παιδιών που διαμένουν στα σπίτια του Χαμόγελου του Παιδιού, όσο και των παιδιών και οικογενειών που λαμβάνουν υποστηρικτικές υπηρεσίες μέσω των Κέντρων Στήριξης Παιδιού & Οικογένειας, λόγω των σοβαρών προβλημάτων διαβίωσης που αντιμετωπίζουν.

Καλούμε τους μαθητές μας εως Παρασκευή 8/04/2016 να φέρουν στο σχολείο ότι μπορούν  από την παρακάτω  ενδεικτική λίστα προϊόντων:

Συσκευασμένα είδη τροφίμων: γάλα εβαπορέ, κακάο, άνθος αραβοσίτου, λάδι, ρύζι, σάλτσα ντομάτας, μπισκότα, κρουασάν, αλάτι, ξύδι, όσπρια, μέλι, μαρμελάδα, μερέντα, πουρέ, δημητριακά, φρυγανιές, βρεφικές κρέμες και γάλατα, αλεύρι, χυμούς.- Είδη βρεφικής φροντίδας: πάνες, μωρομάντηλα, σαμπουάν, αφρόλουτρα, κρέμες περιποίησης βρεφών.- Είδη προσωπικής φροντίδας: σαμπουάν, αφρόλουτρα, οδοντόκρεμες, οδοντόβουρτσες.- Είδη υγιεινής: σακούλες απορριμμάτων, χλωρίνη,απορρυπαντικό πλυντηρίου, μαλακτικά ρούχων, καθαριστικά και απολυμαντικά γενικής χρήσης.

- Είδη οικιακής χρήσης: χαρτί υγείας, χαρτί κουζίνας, χαρτοπετσέτες, αλουμινόχαρτο, διαφανή μεμβράνη.