ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ

ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΙΑΤΙΚΗ ΓΙΟΡΤΗ 2018 ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ

Συμμετοχή στο πρόγραμμα του ΚΠΕ Κορθίου

Την Πέμπτη 6 Δεκεμβρίου 2018 η Δ' τάξη του σχολείου μας συμμετείχε στο πρόγραμμα του ΚΠΕ Κορθίου με θέμα "τα μανιτάρια". Ήταν πολύ ενδιαφέρον!!

kpe1

kpe2

kpe3

kpe4

kpe5

kpe6

kpe7

kpe8

kpe9

kpe10

kpe11

Επίσκεψη της φιλαρμονικής του Μουσικού Συλλόγου Άνδρου

Την Τετάρτη 5 Δεκεμβρίου 2018 το σχολείο μας είχε τη χαρά να δεχθεί την επίσκεψη της φιλαρμονικής του Μουσικού Συλλόγου Άνδρου.

mousa1

mousa2

mousa3

mousa4

mousa5

mousa6

mousa7

mousa8

mousa9

Επίσκεψη του προπονητή του Ναυτικού Ομίλου Άνδρου

Το σχολείο μας δέχθηκε την επίσκεψη του προπονητή του Ναυτικού Ομίλου Άνδρου. Πραγματοποιήθηκε παρουσίαση στα παιδιά του αθλήματος της ιστιοπλοΐας και ενός μικρού ιστιοφόρου σκάφους.

istioploia1

istioploia3

istioploia4

istioploia21

Σχολική γιορτή για το Πολυτεχνείο

Την Παρασκευή 16 Νοεμβρίου 2018 πραγματοποιήθηκε η γιορτή που είχε σκοπό να τιμήσει τους νεκρούς του Πολυτεχνείου που αγωνίστηκαν για τα ιδανικά της ελευθερίας και της δημοκρατίας στη χώρα μας. Η γιορτή οργανώθηκε και παρουσιάστηκε από τους μαθητές της Ε΄ τάξης.

politexneiogiorti1

politexneiogiorti2