European School Radio - GoldenStar

Ακούστε εδώ την εκπομπή "Goldenstar" που ηχογραφήθηκε από τους μαθητές του ΣΤ1 τμήματος Νίκο, Σπυριδούλα και Βαλέριο, στα πλαίσια του Ευρωπαϊκού Σχολικού ραδιοφώνου.

Ανακοίνωση για τις εγγραφές μαθητών Α' τάξης

Κάντε κλικ στο έγγραφο με τις οδηγίες για την εγγραφή των μαθητών Α' τάξης.

European School Radio - StarWalkers

Ακούστε εδώ την εκπομπή "Starwalkers" που ηχογραφήθηκε από τους μαθητές του ΣΤ1 τμήματος Αμάντα Κοράκη και Ερνέστο Λέζα, στα πλαίσια του Ευρωπαϊκού Σχολικού ραδιοφώνου. Μπράβο στα παιδιά που μας προσέφεραν μία ώρα γεμάτη ρυθμό! Ακολουθούν και οι υπόλοιπες εκπομπές προσεχώς....

CAM00189
CAM00190
CAM00191
CAM00192

Εγγραφές σε Μουσικά σχολεία

Για τους κηδεμόνες που ενδιαφέρονται να εγγράψουν τα παιδιά που ολοκληρώνουν φέτος την Στ' σε Μουσικό Γυμνάσιο μπορούν να δουν σχετικές οδηγίες εδώ.

Καλαντα του Λαζάρου από το Νηπιαγωγείο

Μία ευχάριστη έκπληξη μας περίμενε στο δημοτικό σχολείο την Τετάρτη, 9 Απριλίου. Μας επισκέφτηκαν οι μικροί μαθητές του γειτονικού νηπιαγωγείου και μας τραγούδησαν τα κάλαντα του Λαζάρου!

__________
__________ 1