Ανακοίνωση για την εγγραφή μαθητών στην Ά τάξη το σχ. έτος 2016-17

"Οι πέντε φίλοι"

Οι εκδόσεις Gutenberg για την Παγκόσμια Ημέρα Παιδικού Βιβλίου, στις 2 Απριλίου 2016, αποφάσισαν να δωρίσουν ένα βιβλίο από τη σειρά, με τίτλο «Οι πέντε φίλοι» της Enid Blyton, στους μαθητές των Δ΄, Ε΄ και ΣΤ΄ τάξεων. Δηλώσαμε το ενδιαφέρον μας κι έτσι σήμερα κάθε μαθητής της Δ΄, Ε΄ και ΣΤ΄ τάξης του  10/θέσιου Ολοήμερου Δ. Σχ. Ανδρου Χώρας απέκτησε  τον 16ο τόμο της σειράς με τίτλο «Οι πέντε φίλοι στον λόφο του Μπίλικοκ». Ευχαριστούμε θερμά τους συμπατριώτες μας  κυρίους Γιώργο και Κώστα Δαρδανό των εκδόσεων Gutenberg για την προσφορά τους.
                                                                                                                                   Η Διευθύντρια, οι εκπαιδευτικοί και οι μαθητές του σχολείου .

Αποτελέσματα αγώνων Αθλοπαιδείας Ποδοσφαίρου

1η θέση: η ομάδα Χ1 (Χώρα 1) με 16 βαθμούς

και η ομάδα Χ2 (Χώρα 2) με 15 βαθμούς αλλά έναν αγώνα λιγότερο.

Η ομάδα Χ3 (Χώρα 3) στην 5η θέση με 6 βαθμούς.

Όλα τα παιδιά-και τα κορίτσια που έπαιξαν φιλικούς αγώνες- παρουσίασαν πολύ καλή εικόνα αγωνιστική αλλα, το σημαντικότερο, χαρακτήρα  και συμπεριφορά!

Ευχές για το Πάσχα!

Επίσκεψη Νηπιαγωγείου στο σχολείο μας!

Οι επόμενοι μαθητές μας, μας επισκέφθηκαν για να μας ευχηθούν "Καλό Πάσχα"!

High Quality Free Joomla Templates by MightyJoomla | Design Inspiration FCT