Αποτελέσματα αγώνων Αθλοπαιδείας Ποδοσφαίρου

1η θέση: η ομάδα Χ1 (Χώρα 1) με 16 βαθμούς

και η ομάδα Χ2 (Χώρα 2) με 15 βαθμούς αλλά έναν αγώνα λιγότερο.

Η ομάδα Χ3 (Χώρα 3) στην 5η θέση με 6 βαθμούς.

Όλα τα παιδιά-και τα κορίτσια που έπαιξαν φιλικούς αγώνες- παρουσίασαν πολύ καλή εικόνα αγωνιστική αλλα, το σημαντικότερο, χαρακτήρα  και συμπεριφορά!

Ευχές για το Πάσχα!

Επίσκεψη Νηπιαγωγείου στο σχολείο μας!

Οι επόμενοι μαθητές μας, μας επισκέφθηκαν για να μας ευχηθούν "Καλό Πάσχα"!

Ομορφιές και αξιοθέατα της Άνδρου μέσα από τα μάτια των παιδιών

Στα πλαίσια του μαθήματος της Γλώσσας, τα παιδιά του τμήματος Γ2 αποφάσισαν να διαφημίσουν το νησί τους με ένα δημιουργικό τρόπο.

Επίσκεψη Μητροπολίτη Τήνου, Άνδρου, Σύρου & Δυτ. Κυκλάδων

Επισκέφθηκε το σχολείο μας ο  σεβασμιώτατος Μητροπολίτης  Άνδρου, Τήνου, Σύρου & Δυτ. Κυκλάδων Δωρόθεος ο Β΄. Τα παιδιά και οι εκπαιδευτικοί τον καλωσορίσαμε θερμά και του προσφέραμε μια προσωπογραφία του, ζωγραφισμένη από τις μαθήτριες  Χαρίκλεια  & Δήμητρα Ιντζιρτζή και τον γλυκάναμε με το χαλβά της Μίνας Λάβδα. Εκείνος μας είπε μια όμορφη ιστορία για τη διαφορετικότητα, για τις δύσκολες αποφάσεις της ζωής και τα ανθρώπινα λάθη. Τον ευχαριστούμε και  ευχόμαστε σε όλους Καλό Πάσχα!!

High Quality Free Joomla Templates by MightyJoomla | Design Inspiration FCT