Καλό Πάσχα!

Πασχαλινές δημιουργίες Β1

Πασχαλινές δημιουργίες από το Β1. Καλό Πάσχα!

Δραστηριότητες Β' τάξης

Η Β' τάξη δημιουργεί, ενημερώνεται, διασκεδάζει. Δείτε τις φωτογραφίες από τον μπαξέ μας, την επίσκεψη στο σουπερμάρκετ στα πλαίσια του προγράμματος της ευέλικτης ζώνης για τη διατροφή, και την επίσκεψη μας στο ΚΠΕ Κορθίου.

Οι τοπικές παραδοσιακές φορεσιές

Οι παραδοσιακές φορεσιές των μαθητών μας, όπως εμφανίστηκαν στους χορούς για τον εορτασμό της Θεοσκέπαστης.

Το μικρό λαογραφικό μουσείο της Β'

Η Β'τάξη στα πλαίσια της ενότητας'μουσεία' στο μάθημα της γλώσσας δημιούργησε ένα μικρό λαογραφικό μουσείο μέσα στην τάξη,με αντικείμενα που έφεραν τα παιδιά απ'τα σπίτια τους!Τα μπαούλα και οι αποθήκες άνοιξαν και ανακαλύφθηκε ένας μικρός θησαυρός από αντικείμενα που πλέον δεν είναι χρήσιμα για μας,αλλά ήταν απαραίτητα για τη ζωή των παππούδων μας.

Τα παιδιά οργάνωσαν και ξενάγησαν τους μαθητές των άλλων τάξεων,έμαθαν για τη χρήση τους και το χάρηκαν πολύ!

High Quality Free Joomla Templates by MightyJoomla | Design Inspiration FCT