ΣΧΟΛΙΚΗ ΕΚΔΡΟΜΗ ΣΤΗΝ ΤΗΝΟ

Την Παρασκευή  26/5/2017, τάξεις του σχολείου μας επισκέφθηκαν την Τήνο. Μαθητές, εκπαιδευτικοί και γονείς ξεναγηθήκαμε στο πανέμορφο νησί, επισκεφθήκαμε το Μοναστήρι της Αγ Πελαγίας, το Μουσείο Μαρμαροτεχνίας, την έκθεση και την πινακοθήκη του Ιδρύματος της Παναγίας, το Αρχαιολογικό Μουσείο και το Ίδρυμα Τηνιακού Πολιτισμού. Η πανέμορφη ξενάγηση ξεκίνησε από τα πούλμαν  και συνεχίστηκε σε όλες μας τις επισκέψεις. Στο Ίδρυμα της Παναγίας μας συνάντησε και μας υποδέχτηκε η Αντιδήμαρχος Πολιτισμού της Τήνου κ. Δεληγιάννη, η οποία μας χάρισε ένα πανέμορφο βιβλίο αφιερωμένο στο Γιαννούλη Χαλεπά. Πραγματικά εντυπωσιαστήκαμε από την ευγένεια και την υποδοχή. Χαρήκαμε πραγματικά γιατί γνωρίσαμε μιαν άλλη Τήνο, της φύσης ,της ομορφιάς, της Τέχνης και του Πολιτισμού.....
     Ένα μεγάλο ευχαριστώ!!!!