Μαθητική βιβλιοθήκη

Αυτή είναι η νέα μας μαθητική βιβλιοθήκη και όπως βλέπετε έχει πολύ χώρο!!Ανανεώνουμε τους τίτλους μας γιατί πολλά βιβλία είναι φθαρμένα και παλιά.
Έγινε με δωρεά της κ. Λουκίας Κονάρη, που τόσο αγαπά το σχολείο. Η κ. Κονάρη μαζί με την κ. Περτέση Αλίκη, τον κ. Τηνιακό Γιώργο, τους μαθητές τους και την Καϊρειο Βιβλιοθήκη, έκαναν εκπαιδευτικό πρόγραμμα στο σχολείο μας για 2 χρόνια. Τα αποτελέσματα ήταν καταπληκτικά όπως όλοι διαπιστώσαμε από τις σχετικές εκδηλώσεις. Και τώρα μας έκανε δώρο τα υλικά για να έχουμε μεγαλύτερη και πιο οργανωμένη μαθητική βιβλιοθήκη.
Την ευχαριστούμε θερμά. Επίσης ευχαριστούμε και τους γονείς που βοήθησαν στην αποκατάσταση του τοίχου και στη συναρμολόγηση της βιβλιοθήκης, τους κυρίους : Μπλάνα Αλέξανδρο, Βασταρδή Νικόλαο, Χότζα Ντοριάν , Αμπντουλάι Λουλεζίμ.
Επίσης ένα μεγάλο ευχαριστώ στον Πολιτιστικό Όμιλο Πειραιώς, τον εκδοτικό οίκο GUTENBERG και την κυρία Γκούμα Μαρύλλη για τα βιβλία που μας προσέφεραν.

mathitikivivliothiki