Επιμόρφωση Εκπαιδευτικών

image3Το Σάββατο 30/11/2019 στις 17.00  , στο  χώρο του σχολείου μας  και στο πλαίσιο της ενδοσχολικής επιμόρφωσης  του εκπαιδευτικού προσωπικού, είχαμε συνεργασία με ειδικούς επιστήμονες της δομής ΕΠΑΨΥ, σε θέματα αντιμετώπισης ενδοσχολικής βίας και εκφοβισμού.  Η παιδοψυχίατρος κ. Β. Αντωνοπούλου , η ψυχίατρος κ. Ν. Διακουμοπούλου  και η ψυχολόγος κ. Μ. Γουδενοπούλου  συζήτησαν μαζί μας εποικοδομητικά και πραγματικά μας βοήθησαν στην επισήμανση και στην αντιμετώπιση τέτοιων φαινομένων μέσα στη σχολική μονάδα. Φυσικά το δίωρο της συνεργασίας μας δεν μπόρεσε να καλύψει το θέμα και τις ανησυχίες μας. Ήταν κοινή διαπίστωση και συμφωνία ότι αυτή η προσπάθεια πρέπει και θα έχει συνέχεια. Η Διευθύντρια και το εκπαιδευτικό προσωπικό του σχολείου μας εκφράζουμε τις πιο θερμές μας ευχαριστίες.