Σχολικό Συμβούλιο με θέμα την παρουσίαση των αρχιτεκτονικών σχεδίων και ψηφιακών μακετών του νέου δημοτικού σχολείου Χώρας Άνδρου

Σήμερα Πέμπτη 29 Οκτωβρίου 2020 πραγματοποιήθηκε στην αίθουσα συνεδριάσεων του ΕΠΑΛ Άνδρου παρουσίαση σε βιντεοπροβολή του νέου  δημοτικού σχολείου Άνδρου Χώρας, την οποία επιμελήθηκε η Αρχιτέκτων Μηχανικός του Έργου κα. Χριστοδουλέα. Στο Σχολικό συμβούλιο  παρόντες εκ μέρος του Δήμου Άνδρου ήταν ο Δήμαρχος Άνδρου κος Λοτσάρης Δημήτριος και  ο Αντιδήμαρχος κος Γιαννίσης Δημήτριος, ο Σύλλογος Διδασκόντων του Δημοτικού Σχολείου και μέλη του Δ. Σ. του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων. Επίσης, συζητήθηκε το θέμα της μεταφοράς και λειτουργίας του σχολείου για όσο διάστημα θα διαρκέσουν οι εργασίες ανέγερσης του καινούριου και αποφασίστηκε να ξεκινήσουν άμεσα οι προσπάθειες για την καλύτερη δυνατή λύση.

new school topnew school 1new scholl