Εγκαίνια Σχολείου

Γράφτηκε από τον/την Super User on . Posted in Το σχολείο μας

Στις 15 Νοέμβρη 2023 πραγματοποιήθηκαν τα εγκαίνια του νέου κτιρίου του Δημοτικού Σχολείου Χώρας Άνδρου, ένα ελπιδοφόρο έργο που με την υλοποίησή του θα αναβαθμίσει την εκπαιδευτική διαδικασία και θα φιλοξενήσει πολλές γενιές μαθητών στις σύγχρονες και ασφαλείς εγκαταστάσεις του. Με απόφαση του Συλλόγου Διδασκόντων και του Σχολικού Συμβουλίου, αποφασίστηκε η προσθήκη της προσωνυμίας ¨Θεόφιλος Καϊρης¨ στο όνομα του νέου σχολείου και έγινε ομόφωνα αποδεκτή η πρόταση του Δημάρχου για την ονοματοδοσία της Βιβλιοθήκης – αναγνωστηρίου με το όνομα του αείμνηστου δωρητή Γιαννούλη Καμπάνη. Η βιβλιοθήκη, όπως και οι αθλητικοί χώροι και τα εργαστήρια θα παραδοθούν μετά την ανακατασκευή του παλιού κτιρίου.